راههای کسب اطلاعات در بورس-بخش دوم

راههای کسب اطلاعات در بورس-بخش دوم

6- سایت‌های خبری و تحلیلی اقتصادی

مطالعه سایت‌های اقتصادی نیز همانند روزنامه‌ها می‌تواند اطلاعات بسیار خوبی در اختیار شما قرار دهد. داشتن اطلاعات از آخرین روند قیمت نفت، طلا و ارز، بازار مسکن، بازار بورس و همچنین سرمایه گذاری‌های خارجی در بخش‌های صنعتی، معدنی و نفت اطلاعات خوبی است که در این سایت‌ها یافت می‌شود.

سایت‌هایی چون اقتصاد نیوز، اقتصاد آنلاین، سرمایه دار و اقتصاد ایران آنلاین از جمله این سایت‌های اختصاصی در حوزه اقتصاد هستند که اطلاعات خوبی در حوزه‌های مختلف اقتصاد در اختیار شما قرار می‌دهد. البته شما با یک جستجو در اینترنت می‌توانید سایت‌های دیگری نیز در این حوزه بیابید.

7- سایت‌های تحلیلی بورس

علاوه بر سایت‌هایی که به طور کلی در حوزه‌های مختلف اقتصاد فعالیت می‌کنند سایت‌هایی نیز هستند که به طور اختصاصی فقط در حوزه بورس و شرکت‌های بورسی فعالیت می‌کنند.

شما می‌توانید از اخبار و تحلیل‌های بسیار خوبی که در این سایت‌هاست استفاده کنید. بعضی از این سایت‌ها برای عضویت شما در سایت مبالغی را دریافت می‌کنند و به ازای آن تحلیل‌ها و سیگنال‌های خرید در اختیار شما قرار می‌دهند.

نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که معمولاً این سایت‌ها از تیم‌های مشاوره‌ای خوب و با تجربه‌ای برخوردارند که با تحلیل مناسب بازار کمک زیادی به سهامداران می‌کنند.

سایت تحلیلی بورس ۲۴، دنیای بورس و بورس نیوز از جمله این سایت‌ها هستند که در مورد بازار بورس اطلاعات مفیدی می دهند.

8- سایت کارگزاری‌ها

یکی دیگر از راههای کسب اطلاعات در بورس مراجعه به سایت کارگزاری‌ها است.اگه یادتون باشه اشاره کردیم که یکی از وظایف کارگزاری‌ها ارائهٔ تحلیل روزانه از بازار و درج اخبار آن در سایت کارگزاری است.

طبیعی است که هر چقدر یک کارگزاری دارای رتبه بالاتری در کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار باشد، تحلیل‌های بهتر و دقیق‌تری از بازار ارائه می‌دهد.

شما با یک جستجوی ساده در سایت کارگزاری‌ها به راحتی متوجه خواهید شد کدام کارگزاری خدمات، اطلاعات و تحلیل‌های بهتری ارائه می‌دهد.

9- شرکت در مجامع

شرکت در مجامع شرکت‌های بورسی راه دیگری برای کسب اطلاعات در خصوص یک سهم است.

شما می‌توانید آخرین و دقیق‌ترین اخبار درباره یک شرکت را در مجامع سالیانه شرکت‌ها پیدا کنید. اینکه وضعیت تولید و فروش شرکت به چه شکل است؟ آیا روند سودآوری دارد یا شرکت در ضرر به سر می‌برد؟ چشم انداز شرکت در آینده به شکل است؟ و ده‌ها سؤال دیگر که شما با شرکت در مجمع یک شرکت می‌توانید به آن دست پیدا کنید و پس ازکسب اطمینان در آن شرکت سرمایه گذاری کنید یا از آن خارج شوید.

همانگونه که قبلاً اشاره شد تاریخ برگزاری مجمع شرکت‌ها معمولاً چند روز جلوتر از طریق سایت کدال اطلاع‌رسانی می‌شود.

10- شبکه‌های اجتماعی

امروزه شاهد گسترش روزافزون شبکه‌های اجتماعی در زندگی روزمره هستیم. دسترسی آسان به این شبکه‌ها از طریق تلفن‌های همراه و تنوع موضوعات و حجم بالای اطلاعات در حوزه‌های مختلف موجب شده تا بسیاری از افراد، شرکت‌ها، سازمان‌ها، خبرگزاری‌ها و … اقدام به راه اندازی کانالهایی برای اطلاع‌رسانی و خدمات رسانی در حوزه‌های مختلف به مردم بکنند.

این قضیه در مورد بورس هم صدق می‌کند. هم اکنون بسیاری از فعالان در حوزه بورس اعم از افراد، سایت‌های تحلیلی و کارگزاری‌ها اقدام به راه اندازی کانالهای بورسی کرده‌اند و اطلاعات و تحلیل‌های خود را در این کانالها به اشتراک می‌گذارند و بسیاری از سهامداران هم از این اطلاعات استفاده می‌کنند.

این روش اگر چه فی نفسه اشکالی ندارد اما موفقیت در استفاده از آن کمی هم به سواد و قدرت تحلیل سهامدار بستگی دارد تا هر اطلاعات و تحلیلی را به راحتی نپذیرد و در پی راستی آزمایی آن برآید.

پیشنهادی که در این زمینه می‌توان کرد این است که چند کانال بورسی را برای مدتی زیر نظر بگیرید و اطلاعات و سیگنال‌های داده شده را به دقت یادداشت و بررسی کنید بدینوسیله شما بعد از یکماه نظارت دقیق و مستمر حداقل ۱۰ کانال خوب دارید که به شما اطلاعات درست می‌دهند و شما می‌توانید روی اطلاعات آنها حساب کنید.

1 نظر

پاسخ دهید