محصول خوب یا بازاریابی

ساخت و ایجاد یک محصول خوب خیلی موثر است اما آیا تمام مسئله این است.

من یه محصول خوب و فوق العاده ساخته ام آیا نیاز به بازاریابی دارم؟

بسیاری از افرادی که صاحب یک کسب و کار هستند با این تفکر که اگر من یک محصول خوب، منحصر به فرد و با کیفیت داشته باشم بازار از من خرید خواهد کرد.

در یک کسب و کار داشتن یک استراتژی برای فروش به شدت اشتباه است و بسیار گران تمام می شود و دارای ضریب شکست بالایی است.

در طول تاریخ محصولات بیشماری را دیده ایم که از لحاظ تکنولوژی بسیار منحصر به فرد بوده اند اما به دلیل عدم کارایی کافی و یا قیمت گذاری اشتباه و … از لحاظ تجاری شکست خورده اند و برای همیشه از دور خارج شده اند.

باید پذیرفت که خوب بودن یک محصول نمی تونه تنها وجه متمایز اون باشه. بیاید از خودتون این سوال رو بکنید که یک مشتری از کجا بفهمه محصول یا خدمت شما عالی هست.

درسته. محصول وقتی به فروش بره مشتری میتونه از خوب بودن اون بگه.

بنابراین اگه کسی محصول شما رو نخره هیچ وقت نمی تونه بفهمه محصول یا خدمات شما تا چه اندازه خوب است. به عبارتی تا زمانی که یک فروش رخ ندهد هیچ اتفاقی نمی افتد.

 بنابراین لازم است به طور مشخص یک مفهوم مهم را در نظر بگیریم که محصول یا خدمت خوب بهترین ابزار برای حفظ مشتری است و اگر ما یک محصول خوب به مشتری بدهیم مشتری خرید بیشتری از ما می کنه و افراد دیگه ای رو معرفی می کنه و این باعث شکل گیری تبلیغات ویروسی به وسیله مشتریان ما میشه.

بنابراین باید با استفاده از ابزار بازاریابی به فکر جذب مشتری باشیم و بازاریابی هست که سبب میشه مردم از محصول بی نظیر و با کیفیت شما خرید کنند.

همیشه یادتان باشد کارآفرینان موفق همیشه با بازاریابی شروع می کنند.

1 نظر

پاسخ دهید