داشتن یک الگو برای فروش موفق از دیدگاه برایان تریسی

داشتن یک الگو برای فروش موفق از دیدگاه برایان تریسی

این الگو دقیقا به شما ساختار یک فروش موفق رو میگه و از این الگو بشر در تمامی طول تاریخ استفاده کرده پس قدرت اون رو دست کم نگیرید. برایان تریسی از به 4 بخش این الگو رو تقسیم بندی کرده

  • توجه به شما
  • ایجاد علاقه در مشتری
  • میل به خرید را در مشتری حفظ کنید
  • اونوقت مشتری واسه خرید اقدام می کنه

پس هر جا تو فروش به مشکل خوردید بدونید یکی از این 4 مرحله یا بخش رو به درستی انحام ندادید و برگردید و اون رو اصلاح کنید.

بخش اول: توجه به شما

شما باید کاری کنید که خریدار محترم به حرف شما گوش بده. باید قبل فروش مشغله ذهنی مشتری رو بفهمید و کاری کنید اون به حرفهای شما اهمیت بده.

باید یه حرفی بزنید یا سوالی بپرسید که نیاز مشتری رو در نظر بگیره و مشتری با شما ارتباط بگیره. چرا که واسه مشتری همیشه این سوال مطرح میشه که چرا باید به حرفهای شما گوش بدم.

برای مثال وقتی قصد فروش یک کالایی به مشتری خودتون دارید میشه از اون فرد بپرسید آیا مایلید یه وجه تمایز این محصول رو بگم که می تونه تو وقت و هزینه شما صرفه جویی خاصی انجام بده. این سوال دقیقا سوالی هست که به دل همه می نشینه و به نفع مشتری هست که به حرفهای شما گوش بده.

هدف شما باید طراحی یه سوالی باشه که توجه مشتری رو به شما جلب کنه .

بخش دوم: ایجاد علاقه در مشتری

دومین بخش واسه فروش موفق ایجاد علاقه تو مشتری است. شما باید با ذکر ویژگی هایی که کالای شما و یا خدمات شما داره خریدار خودتون رو شکار کنید.

شما باید این حس علاقه رو تو مشتری خودتون بالا ببرید. مردم همیشه کنجاوند و دوست دارند درباره کالاها و خدمات همیشه اطلاعات بگیرند. اما باید گفت این علاقه صرفا کافی نیست و شما حالا باید میل به خرید رو تو مشتری ایجاد کنید. پس بریم به بخش سوم.

بخش سوم: ایجاد میل به خرید در مشتری

شما باید ایجاد میل در مشتری ایجاد کنید و به مشتری توضیح بدین که با خرید این محصول یا خدمات کدام نیازش برطرف میشه و به این کار ایجاد میل می گن.

اونجا هست که مشتری مایل به خرید میشه اما اگه مشتری بگه باید کمی بیشتر فکر کنم بدونید که نتونستید اون میل و اشتیاق کافی واسه خرید رو تو مشتری ایجاد کنید.

توانایی شما تو مرحله سوم میشه گفت مهمترین بخش واسه یه فروش موفقه. باید بعضی از منافعی که واسه مشتری ایجاد میشه رو پر رنگ کنید.

مثلا این خرید تو وقت شما صرفه جویی می کنه یا میتونید درآمد خوبی از این خدمات ما در بیارید. یا این کالا باعث احترام مردم به شما یا کسب شهرت شما و یا افزایش ایمنی و سلامت شما میشه.

ببینید با کدوم یک از این چیزهایی که گفته شد میل اصلی تو مشتری ایجاد میشه اون وقت میشه امیدوار به یه فروش خوب باشید.

بخش چهارم: باید فروش رو قطعی کنید.

حالا از مشتری بخواید واسه خرید تصمیم بگیره و اینجا شما کار فروشتون رو قطعی می کنید.

باید گفت که خیلی از فروشندگان این چهار مرحله رو واسه یه فروش موفق درست اجرا نمی کنن و بعضی اوقات سلسله مراتب رو اشتباه انجام میدن.

این مراحل یا بخش ها هر کدوم مثل یه رمز قفل هستند که باید به ترتیب و درست اجرا بشه و اگه ترتیبشون رعایت نشه، رمز قفل همیشه بسته می مونه و نمیشه ازش انتظار گشایش رو داشت.

پاسخ دهید