نحوه معامله سهام در بورس

نحوه معامله سهام در بورس

 

آیا با نحوه معامله سهام در بورس آشنا دارین؟ اگه با نحوه معامله سهام در بورس آشنایی ندارین این مقاله می تواند کمک خوبی برای شما باشد.

پس از دریافت کد سهامداری از کارگزاری، فرد می‌تواند به چهار روش نسبت به خریدوفروش سهام و یا سایر اوراق بهادار موجود در بورس اقدام کند:

۱-خریدوفروش ازطریق مراجعـه حضوری به کارگزار

۲-خریدوفروش ازطریق ارائه سفارش به صورت تلفنی

۳-خریدوفروش ازطریق ارائه سفارش به صورت اینترنتی

۴-خریدوفروش به روش برخط (آنلایـن)

روش یک: خرید و فروش ازطریق مراجعه حضوری به کارگزار

در این روش، کافیست سرمایه‌گذار به صورت حضوری به شرکت کارگزاری مراجعه کرده و فرم درخواست خریـد یا فروش اوراق بهادار را تکمیل کند.

روش دو: خرید و فروش به صورت تلفنی

سرمایه‌گذار می‌تواند بدون نیاز به مراجعه حضوری به شرکت کارگزاری، صرفاً ازطریق استفاده از سامانه مرکز تماس کارگزاری، به صورت تلفنی سفارش خود برای خرید یا فروش سهام و سایر اوراق بهادار را به کارگزار ارائه دهـد.

برای فعال‌کردن امکان ارائه سفارش تلفنی ازطریق مرکز تماس کارگزاری، کافیست سرمایه‌گذار یک‌بار به شرکت کارگزاری مراجعه کرده و قرارداد مربوطه را امضا کند.

روش سه: خرید و فروش به روش اینترنتی

در روش اینترنتـی  مشتری پس از دریافت رمز عبور از شرکت کارگزاری، به سایت اینترنتی کارگزار مراجعه کرده و با تکمیل فرم‌های درخواست خرید یا فروش به صورت اینترنتی، سفارش خود را در سامانه کارگزار ثبت می‌کند.

البته امروزه باتوجه به راه‌اندازی سامانه معاملات برخط (آنلاین) سهام در بورس، امروزه دیگر از روش ارائه سفارش اینترنتی چنـدان استفاده نمی‌شود.

روش چهار: خرید و فروش به روش برخط یا آنلاین

مهم‌ترین تفاوت روش خریدوفروش برخط سهام با سایر روش‌ها، این است که به سرمایه‌گذار اجازه می‌دهد مستقیماً و بدون واسطه کارگزار، اقدام به خریدوفروش سهام نماید. جذابیت معاملات برخط برای سرمایه‌گذاران به حدی زیاد بوده است که هم‌اکنون تعداد زیادی از سهامداران از روش برخط، برای خریدوفروش سهام استفاده می‌کنند.

پاسخ دهید