راهنمای تلویزیون در اینستاگرام

راهنمای تلویزیون اینستاگرام

با استفاده از تلویزیون اینستاگرام شما می توانید ویدئوهایی تا یک ساعت در اینستاگرام قرار دهید.

شما تا 15 ثانیه و در بخش های مختلف ویدئو می توانید در استوری قرار دهید و تا 1 دقیقه و در طی چند قسمت می توانید ویدئو در پستهای خود قرار دهید اما قابلیت تلویزیون در اینستاگرام یا همان IGTV شما را قادر می سازد که تا یک ساعت ویدئو در اینستاگرام قرار دهید که می تواند رقیبی جدی برای یوتیوب باشد.

البته میزان آن برای پیج هایی با فالوورهای کم نهایت تا 10 دقیقه است و البته برای فعال کردن تلویزیون نیاز دارید که یک کانال روی پیج خود ایجاد کنید.

البته در دوره کسب درآمد از اینستاگرام تمامی این موارد به صورت تصویری و در قالب ویدئو نمایش داده شده است.

همچنین شما می توانید با نصب اپلیکیشن مستقل IGTV فقط ویدئوهای منتشر شده توسط فالوشده های خودتان را تماشا کنید. اما نکته ای که بسیار مهم است و خودم اوایل درگیرش بودم محدودیت ابعاد برای ویدئو در تلویزیون است. ابعاد دقیقا باید مشابه استوری در اینستاگرام باشد و به صورت عمودی و نسبت 16:9 که در بخش سایز استوری نحوه تنظیمات آن گفته شده است.

این عامل کمی تولید کنندگان محتوا را اوایل به زحمت می اندازد. البته از آنجایی که اکثر افراد از موبایل برای اینستاگرام استفاده می کنند و همچنین از موبایل ویدئوهای خود را به صورت عمودی می گیرند و انتشار می دهند پس مشکل چندانی این افراد ندارند.

فرمت ویدئوی شما برای تلویزیون اینستاگرام باید در قالب MP4 باشد و ابعاد همان حالت عمودی باشد در صورتی که افقی باشد کمی سخت می شود آن را تنظیم کرد پس بهترین حالت همان در نظر گرفتن ابعاد به صورت عمودی است.

یک ویژگی خوب IGTV ، وجود توضیحات در زیر ویدئوها است. مخصوصا اینکه می‌توانید لینک سایت یا بلاگ خود را در آن قرار دهید و این لینک قابل کلیک است.

پاسخ دهید