لزوم اهمیت ویدئو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ چیست و چه جایگاهی در بازاریابی دارد.

باید گفت که ویدئو مارکتینگ به مفهوم ساخت فیلم و انتشار آن داخل رسانه های دیجیتال مثل تلویزیون، شبکه های اجتماعی و وبسایت است که هدف اصلی آن جذب مخاطب و تاثیرگذاری روی مشتریان به منظور خرید و یا ایجاد برند سازی است. در واقع یکی از اصلی ترین راههای بازاریابی است که در آن می توانید به بهترین شکل ممکن تاثیرگذاری خود را کمتر و یا بیشتر کنید.

ویدئوی شما می تواند توسط یک موبایل خیلی ساده گرفته شود و یا می تواند مثل یک تیزر تبلیغاتی با نورپردازی، گرافیک و سبک خاصی باشد که البته شاید هزینه بر باشد.

اما تاثیر ویدئو مارکتینگ بسیار زیاد است و سبب می شود که مخاطب خیلی راحت خدمات شما را بشناسد و با پشت صحنه کار شما بهتر ارتباط بگیرد.

استفاده از ویدئو مارکتینگ به شدت رتبه سایت شما رو بالا می آورد و روی سئو سایت شما تاثیرگذار است و شما با ویدئوهای خودتون، کارتون رو از رقبا بیشتر جلوه می دین. برای کسب و کارهای تازه کار استفاده از ویدئو خیلی مناسب است و با افزونه های وردپرسی برای ویدئو خیلی سریع می توانید رشد کنید.

شما می توانید ویدئوهای خودتون رو در مکان هایی مثل سایتهای اشتراک گذاری ایرانی مثل آپارات، نماشا و یا در یوتیوپ و … به اشتراک بگذارید و یا در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و اینستاگرام انتشار دهید که در ایران محبوب هستند.

البته کیفیت ویدئو مارکتینگ باید خوب باشد و سبب افزایش ماندگاری مخاطب در وبسایت و یا شبکه اجتماعی شما باشد. بنابراین در هنگام ضبط ویدئو حواستان به کیفیت آن نیز باشد.

با استفاده از ویدئو مارکتینگ خیلی راحت می توانید کسب و کار خودتون رو معرفی کنید و برای برندسازی خودتون استفاده کنید. محصول تولید محتوای در وبسایت ما خیلی می تواند در این زمینه به شما کمک کند که چطور عکس های با کیفیت بسازید یا از سایتهای معتبر دریافت کنید آنها را تغییر بدهید و سپس در پاورپوینت چگونه اسلاید بسازید و چطور با نرم افزار کمتازیا ویدئوی خودتان را بسازید و چطور از نقشه ذهنی مطالب خودتان را منظم کنید. حتما به صفحه محصول تولید محتوای دیجیتال رفته و ویدئوی معرفی این دوره را مطالعه بفرمایید.

اما دلایل اصلی که ما باید از ویدئو مارکتینگ استفاده کنیم چی هستند؟

  • باید گفت که استفاده از ویدئو مارکتینگ سبب میشه که شما از توضیح دادن مکرر کسب و کارتان دست بکشید و با استفاده از ویدئو بهتر بتوانید به مخاطب اطلاعات دهید.
  • استفاده از ویدئو مارکتینگ روی فروش شما تاثیر بسزایی دارد و باعث افزایش بازدید کننده سایت شما و البته اعتبار سایت شما می شود.
  • همچنین باید گفت که الان مشتریان شما انتظار بیشتری دارند و از شما می خواهند که در قالب ویدئو به آنها اطلاعات بیشتری بدهید. بنابراین در راستای احترام به مشتری لازم است که در این زمینه اقدام شود.
  • امروزه با سرعت اینترنت سهم ویدئو از مارکتینگ نسبت به قبل بیشتر شده است و در راستای همین  سیاست ها بود که اینستاگرام که عکس محور بود تصمیم گرفت ویدئو را به عنوان یکی دیگر از ابزارهای بازاریابی اضافه کند در واقع الان اکثر مخاطبین خواهان تعاملی دو سویه هستند یعنی هم عکس و هم فیلم در شبکه اجتماعی اینستاگرام. همچنین می توان گفت که امروزه ویدئو مارکتینگ اولویت بسیاری از برندهای مطرح شده است که هزینه ای جداگانه برای در بودجه های بازاریابی در نظر گرفته اند.
  • در این راستا کتاب بازاریابی ویروسی نوشته جونا برگر برای شما می تواند بسیار موثر باشد که چطور کسب و کارهای گمنام یک روزه راه صد ساله را رفته اند. کسب و کاری که در شرف برشکستگی بوده با تولید یک ویدئو در یوتیوپ سبب شده میلیون ها بازدید کننده را به سمت خود بکشاند و از این طریق کسب و کار خودش را نجات دهد.
  • بنابراین اگر کسب و کار شما در فضای مجازی هست این مطلب را در نظر داشته باشید که بعضی کسب و کارها شما هر چقدر هم که مطالب خود در فضای مجازی قرار دهید ولی ویدئویی از خودتان و یا کسب و کارتان ارائه ندهید شاید نتوانید به فروش خوب برسید. بنابراین اهمیت ویدئو مارکتینگ را جدی بگیرید.
  • در ویدئوهایتان اگر از روال داستانی استفاده کنید بهتر است و یا الگوریتم هایی که سبب ویروسی شدن ویدئو می شود (کتاب بازاریابی ویروسی نوشته جونا برگر) را لحاظ کنید جه بسا خیلی سریعتر شناخته شوید.

پاسخ دهید