کسب درآمد از اوراق خزانه اسلامی

کسب درآمد از اوراق خزانه اسلامی

این اوراق را در بازار فرابورس اخزا می گویند و فقط در همین بازار فرابورس معامله می شوند. ارزش هر ورق از اوراق 100 هزار تومان است و دارای یک سررسید است و بسته به فاصله زمانی تا سررسید قیمت رفته رفته به سررسید که نزدیک می شود به 100 هزار تومان میل می کند.

فرضا قیمت الان هر ورق اوراق 80 هزار تومان است و سررسید آن 5 ماه بعد و با قیمت 100 هزار تومان است. پول در سررسید را دولت موظف هست در تاریخ سررسید تحویل دهد.

سود این اوراق به صورت روزشمار است و معمولا از سود بانکی بهتر و چشمگیرتر است. این اوراق همانطور که گفته شد بدون ریسک است و پشتوانه اوراق اخزا خود دولت (خزانه دولت) است پس بسیار معتبر هستند و میزان اهمیت آن برابر با حقوق کارکنان دولت می باشد و هیچ گونه ریسکی را سرمایه گذار متحمل نمی شود.

به علاوه هر شخصی با خرید این اوراق می تواند باعث عمران و آبادانی کشور به جهت تامین بودجه پروژه های عمرانی کشور شود.

نحوه خرید این اوراق از طریق کد بورسی می باشد و هر شخصی می تواند با مراجعه به وبسایت فرابورس ایران www.ifb.ir از جزئیات این اوراق بیشتر مطلع شود.

با انتخاب “محاسبه بازده اوراق” در سایت فرابورس لیست اوراق به همراه بازدهی آنها آورده شده است.

نام نماد اخزا به همراه قیمت نماد و همچنین تاریخ سررسید و بازده (بازده ساده) تا سررسید کاملا مشخص است.

با کلیک روی هر نماد اخزا در وبسایت فرابورس مشخصات کامل آن را می توانید مشاهده کنید.

برای خرید اوراق اخزا کافیست از طریق کد بورسی که از طریق کارگزاری گرفته اید نام نماد را جستجو کنید و آن را خریداری کنید و تا تاریخ سررسید صبر کنید. هر نمادی دارای بازده متفاوت و تاریخ سررسید متفاوت است که شما حق انتخاب دارید که کدام نماد را انتخاب کنید.

پاسخ دهید