9 راهکار عملی برای رشد فروش اینترنتی

9 راهکار عملی برای رشد فروش اینترنتی

مسلما از عوامل بیشتری نیز برای رشد فروش اینترنتی می توان نام برد اما در این بخش سعی شده  9 راهکار که می توانید بیشترین تاثیر را برای رشد فروش اینترنتی داشته باشد بیان شود.

یک: قرار دادن فقط یک محصول یا خدمت در صفحه اصلی سایت

در خیلی از سایتها مشاهده می کنیم که صفحه خانه یا صفحه اصلی وجود دارد و وقتی وارد سایت می شویم حس گم شدن بهمون دست میده و نمی دونیم اصلا واسه چی اومدیم به این سایت و اصلا کار این سایت چیه. مطالب بسیار درهم برهم و شلوغ است و اونجاست که میگن سگ صاحبشو گم می کنه. البته نمی دونیم کسب و کار شما چیه؟ آیا یه سایت مثل دیجی کالا دارین یا خیر؟ ولی اگه محصولات کمی دارین و خدمات شما هم در حد انگشتان دست هست پیشنهاد می کنیم در صفحه اصلی خودتون فقط یک محصول رو معرفی کنید و سپس با کمپین های بازاریابی برای محصولات دیگه خودتون هم مشتری جور کنید. این شاید بهترین استراتژی برای شما باشد. همچنین تا می توانید از متن های توصیفی بیشتری و جذب کننده برای آن محصول استفاده کنید و با استفاده از ویدئو، صوت و یا تصویر و نظرات مشتریان قبلی صفحه خودتان را جذاب تر کنید.

در اینجا صحبت ما بیشتر روی تمرکز شما هست. شما بهتر است رسالت کار خودتان را در وبسایتان بدانید و سعی نکنید همه افراد جامعه را راضی کنید و ارائه تعداد محصولات زیاد با توضیحات کم شاید جالب نباشد. سعی کنید کیفیت محصول خودتان را بالا ببرید و به پرسش ها و ایرادات محصولاتتان پاسخ دهید و آنها را به روز گردانید. این روش را می توانید به مدت فرضا 20 روز آزموده و عملکرد آن را بسنجید. امیدواریم نتایج بهتری بگیرید.

دوم: در لابلای متن های خودتان یک مشکل را به صورت سوال مطرح کنید و سپس بگین که چطور میشه اون رو حل کرد.

برای مثال در برخی پاراگرافهای معرفی محصولتان به بیان ویژگی یک مشکل بپردازید و مثل بازاریابان شبکه ای سعی کنید این حس رو انتقال بدین که شما هم این مشکل رو داشتین و حالا راهکارش رو پیدا کردین و محصول و خدمات خودتون را به عنوان مشکل اون راه حل پیدا کنید. این راهکار می تواند فروش شما را تا حدی افزایش دهد چرا که مخاطب برای خرید یک محصول قطعا صفحه تبلیغ را کامل می خواند.

سوم: افزایش کیفیت محتوا به جای کمیت در مقالات سایت

امروزه تولید محتوا علمی فراگیر شده است و همه وبسایتها برای رتبه بندی گوگل از آن استفاده می کنند. خیلی از افراد تازه کار برای رتبه بندی گوگل اوایل کار روزانه تعداد زیادی مقاله در سایت قرار می دهند مقالاتی که برخی از آنها کپی کاری هست و البته بدون سئوی درست. باید بدونید که یک مقاله با کیفیت بهتر از سه مقاله بی کیفیت است.

 چهارم: سعی کنید یه خبرنامه ایمیلی ارسال کنید

افزونه های زیادی در وردپرس هستند که شما می توانید با استفاده از اونها یک خبرنامه ایجاد کنید و با جمع آوری ایمیل افراد ورود یافته به پیج شما می توانید با ارائه تخفیف های هفتگی و مناسبی آنها را ترغیب به خرید کنند. یا می توانید به آنها مقاله ارسال کنید و در دل آن مقاله تبلیغ محصولتان را بکنید.

پنجم: استراتژی  وبسایت خود  برای معرفی محصول تک،

را برای شبکه های اجتماعی نیز تکرار کنید.

در شبکه های اجتماعی نیز همان استراتژی که برای وبسایت در نظر گرفته اید را پیش بگیرید. بگذارید اگر مشتری از یک محصول استفاده کرد و راضی بود خودش محصول بعدی شما را امتحان کند. می توان در هر شبکه اجتماعی روی یک محصول تمرکز کرد و به جواب دلخواه رسید.

ششم: بهبود متن صفحه محصول و فرمت آن و افزایش 100  درصدی میزان فروش

متن صفحه محصول شما باید یک متن ترغیب کننده باشد و مشتری و مخاب شما را به چالش بکشد که اگر این محصول رو بخرم دیگه تمامه و اون مشکلاتم فرضا در اون بخش ها حل میشه. البته باید اطلاعات درست در صفحه محصول بنویسید و حالت مبالغه نباشد تا مشتری شما برای خرید های بعدی هم ترغیب شود.

هفتم: روند خرید را راحت کنید

هنگامی که در بخش پیشخوان سایت تان در بخش فروش ناموفق مراجعه می کنید می بینید که درصد بسیاری از فروش ها ناموفق بوده و اصلا فروشی نبوده چرا که منجر به فروش نشده و مخاطب با ایمیل خودش تا جایی از خرید از سایت رفته و به دلایلی یا منصرف شده و یا مشکلی پیش آمده. با توجه به سرعت اینترنت در ایران و کم حوصلگی مخاطبین لازم است که سایتتان را برای مشتری بهینه کنید تا صفحات سایت به سرعت باز شوند و همچنین مراحل غیر ضروری در فرایند فروش را حذف کنید. برای مثال اگر محصول شما مجازی است گرفتن اطلاعاتی مثل آدرس و کد پستی برای دریافت محصول ضرورتی ندارد. فیلدهای غیر ضروری را حذف کنید و کاری کنید که مخاطب برای مراجعات بعدی هم به سایت بیاید.

هشتم: استفاده از تصاویر با کیفیت برای صفحات سایت

استفاده از تصاویر هم می تواند خیلی برای افزایش ترافیک در سایت، رشد فروش اینترنتی، رضایت مندی مخاطبین از سایت و نیز لود شدن سرعت سایت تاثیر گذار باشد. سعی کنید از سایت های معتبر برای تصاویر استفاده کنید. می توانید با استفاده از ابزار پینت در ویندوز پیکسل (ابعاد) تصاویر را کاهش دهید و حجم عکس را کم کنید. یا می توانید با استفاده از ابزارهای دیگر بدون تغییر در پیکسل فقط حجم عکس را کاهش دهید بدون کمترین تغییر در کیفیت عکس. این نکات را رعایت کنید. همچنین اگر گرافیک کار حرفه ای نیستید و یا زمان ندارید. از قالب های آماده برای تصاویر سایتتان استفاده کنید و با کمی تغییر آنها را بهبود ببخشید.

نهم: برای ضمانت­نامه بازگشت پول راهکار جالبی است

یکی از قویترین عوامل در تصمیم خرید مشتری این است که سعی کنیم ریسک را از روی دوش مشتری برداریم و سعی کنیم به مشتری ضمانت بازگشت پول را تا مدت زمان معینی بدهیم. مطمئن باشید اگر محصول بی نظیری داشته باشید درصد کمی از افراد شاید بخواهند پولشان را پس بگیرن. بنابراین یادتان باشد هرچه ریسک بیشتری را از تصمیم خریدار دور کنید، احتمال بیشتری دارد که از شما خرید کنند.

پاسخ دهید