اینفلوئنسر چه تاثیری دارد

اینفلوئنسر چه تاثیری دارد؟

هر کسب و کاری برای دیده شدن نیاز به تبلیغات دارد. بنابراین حتی اگر شما بهترین محصول را هم داشته باشید اما برای بازاریابی آن هیچ ایده و برنامه ای نداشته باشید. کسب و کار شما محکوم به شکست است. تا مشتری صدای محصول شما را نشنود چطور می خواهید محصول به خانه اش برده شود.

از راههای معمول برای تبلیغات می توان از استوری نام برد. اما هدف از این مطالب بیان تاثیر اینفلوئنسر در اینستاگرام است.

واژه اینفلوئنسر از سالها پیش در یوتیوب ایجاد شده است و به معنی تاثیر گذاری است. مسلما شما هم در محیط کاری خودتان و یا دوستان و اقوامتان افرادی را می شناسید که تاثیر زیادی بر برخی افراد دارند. برای مثال در مهمانی ها همیشه فردی هست که مجلس را گرم می کند. اصطلاحا به این فرد اینفلوئنسر گفته می شود.

اینفلوئنسرها سبب می شوند که یه ویدئو خیلی دیده شود و یا ویروسی شده و پخش شود. اینفلوئنسر می تواند دارای وجهه مثبت و یا منفی باشد. می تواند در زمینه غذا، ورزشی، شوخی های غیر معمول، دوربین های مخفی و آموزش، ساختن دابسمش و … باشد.

به برخی از این افراد در فضای اینستاگرام اصطلاحا شاخ اینستا گفته می شود. ایفلوئنسر مارکتینگ یکی از ابزارهای مدرن تبلیغاتی است و وقتی کسی قصد برندسازی و ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارد این روش می تواند موثر باشد.

باید گفت تا زمانی که تب شبکه های اجتماعی بالا هست تاثیر اینفلوئنسرها هم زیاد است. بنابراین با توجه به نفوذ این شبکه ها در زندگی ما باید بگوییم که اینفلوئنسر می تواند موجب تبلیغ در کسب و کار ما شود.

تبلیغات سنتی مثل تلویزیون ها و بیلبوردها هزینه بسیاری دارند. این موضوع مربوط به زمانی بود که شرکتها به جز این رسانه ها راه دیگه ای نداشتند. الان شرکتهای مطرح مثل قبل دیگر در تلویزیون و بیلبوردها تبلیغ ندارند و اکثر آن به کمپین های بازاریابی در شبکه های اجتماعی روی آورده اند. هزینه تبلیغات سنتی برای بسیاری از کسب و کارهای نوپا مقدور نیست و به علاوه آن اثر گذاری قبل در تلویزیون و بیلبوردها به نسبت هزینه دیده نمی شود.

همچنین گاهی اوقات استفاده از اینفلوئنسر مناسب در کسب و کارتان سبب می شود به مخاطبین بیشتری دست پیدا کنید، افراد زیادی شما را دنبال کنند و سبب اعتماد زایی بیشتر کسب و کار شما می شوند و ضریب نرخ مشارکت شما را در شبکه های اجتماعی بسیار بالا می برند. به این صورت که میزان لایک، کامنت و دایرکت شما به شدت بالا می رود و بازگشت سرمایه شما هم بالا است.

پاسخ دهید