12 تفاوت بین افراد فقیر و ثروتمند

این مقاله به دیدگاه و نگرش افراد ثروتمند در مقابل افراد فقیر می پردازد. این که ثروتمندان راجب پول چه طرز فکری دارند؟ نقش پول در زندگی افراد فقیر و پولدار چیه؟ افراد ثروتمند و فقیر چه نگرشی در مورد سرمایه گذاری بلندمدت و کوتاه مدت دارند؟

1- اولین دلیل این است که ثروتمندان وارد بازی پول می شوند تا برنده شوند ولی افراد فقیر بیشتر به این فکر هستند که پولشان را در بازی از دست ندهند. ثروتمندان هدف اصلی آنها در زندگی این است که به دارایی های خودشون اضافه می کنند و اهداف بزرگی در سر دارند در حالی که افراد فقیر اهداف بزرگی برای خود ندارند و بیشتر هدف آنها یک نوع آرزو است.

2- افراد ثروتمند خودشون رو متعهد به این می دونن که باید پولدار شن و از هر تلاشی روی گردان نیستند در حالی که افراد فقیر می خوان که ثروتمند بشن خب این رو همه می خوان و اگر کمی به خودشون سختی بدن و نتیجه نگیرن ناامید میشن و فکرشون مجددا عوض میشه. در حالی که فرد ثروتمند حتی شده از راحتی و آسایش خودش می گذره تا به پول بیشتر برسه و شده بی خوابی رو تحمل می کنه تا به اون چیز برسه.

3- افراد ثروتمند از فرصت های پیش رو نهایت بهره را می برند ولی افراد فقیر بیشتر موانع و خطر روبرو رو می بینند. افراد ثروتمند سعی می کند که مسئولیت اتفاقات زندگی خودشون رو بر عهده بگیرند ولی افراد فقیر جامعه از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنند و همیشه وجود اتفاقات بد رو به افراد دیگه در زندگی خودشون نسبت می دن.

4- افراد ثروتمند روی خواسته های خودشون تمرکز می کنند ولی افراد فقیر روی چیزهایی که نمی خوان تمرکز می کنن. متاسفانه این مشکل واسه همه ما وجود دارد. افراد طبقه ضعیف خیلی زحمت می کشن که به پول برسن ولی نمی رسن. در اکثر موارد اونا خیلی به پول نزدیک شدن ولی دوباره مسیر رو در انتها عوض می کنن و میرن دنبال مسیر دیگه و دوباره وقتی می خوان به پول برسن مسیر خودشون رو عوض می کنن و این پروسه آنقدر واسشون تکرار میشه تا دیگه از پا می افتن و میگن ما خواستم ولی خدا نخواست. مسیری که میشد با مستقیم رفتن بهش نتیجه گرفت آنقدر مشکلش کرد مسیرو تا خودش از پا در بیاد. این معظلی هست که افراد زیادی باهاش در گیرند.

5- افراد فقیر خیلی در گذشته خودشون در گیر هستن در حالی که افراد ثروتمند همیشه آینده رو می بینن چون گذشته دیگه تمام شده. این وضعیت تو کشورهای جهان سوم زیاده عوض این که تلاش کنن اوضاع رو عوض و اصلاح کنن همش می گن قدیم اوضاع بهتر بود، چی بودیم چی شدیم، مردم خیلی بد شدن دیگه بهم رحم نمی کنن، یا میگن مردم قدیم گذشت داشتن، یا قدیم راحتتر میشد پول در آورد یا گول قبلا بیشتر برکت داشت. باید به این افراد گفت بابا اوضاع عوض شده، شرایط تغییر کرده شما هم تغییر کنید. افراد ثروتمند به روز هستند و خیلی با اوضاع روز جامعه پیش میرن و واسه همین آینده نگری به پول فراوان می رسند.

6- افراد فقیر فکر می کنن که باید واسه پولدار شدن سرمایه خوبی جور کرد در حالی که در اطراف خودتون یه نگاه بندازین. می تونید افراد پولدار زیادی رو ببینید که به ثروتهای زیادی رسیده اند اما همشون تو آغاز فعالیت خودشون چیزی نداشتن یا یه نگاه به شرکتهای بزرگ در سراسر جهان. سابقه شرکت اپل به 45 سال نمی رسه اما الان بزرگترین شرکت جهانه و استیو جابز از پارکینگ خونشون کارشو شروع کرد. واسه افراد ثروتمند اولین بخش واسه پولدار شدن داشتن نگرش درسته نه داشتن پول اولیه.

7- آدم های فقیر معمولا فکر می کنند که داشتن پول زیاد سبب میشه افراد بین پول و خانواده باید یکی رو انتخاب کنند در حالی که افراد ثروتمند اعتقاد دارن میشه هر دو تا اون رو با هم داشت. برای مثال شما در خانواده ی خودتون ممکنه این مثال باشه که فلانی پولداره و پولش از پارو بالا می ره ولی زندگی ندارن. دخترشو همش مریضه یا پدر خونه نیست و مادره همیشه با بچه ها دعوا داره و …در واقع افراد فقیر جامعه فکر می کنن که پول باعث سلب آرامش و باعث میشه بین خانواده ها دوری و جدایی رخ بده.

8- افراد فقیر جامعه واسه کسب درآمد هر کاری رو ممکنه انجام بدن کارهایی که اصلا دوست ندارن و پس از مدتی اون کارها رو رها می کنن اما طبقه ثروتمند جامعه واسه پولدار شدن کارهاشون رو با علاقه و عشق فراوان انجام می دهند.

9- افراد فقیر جامعه به کودکانشان فقط زندگی کردن رو یاد می دن و این که مدرسه برن و سپس دنبال یه کاری باشن و گذران زندگی، در حالی که افراد ثروتمند جامعه از همان کودکی به فرزندانشان یاد می دهند که چطور ثروتمند فکر کنند و چه کار بکنند که به ثروت برسند.

10- افراد فقیر جامعه هیچ ارتباطی بین پول و سلامتی پیدا نمی کنن در حالی که افراد ثروتمند این طور فکر می کنن که پول سبب میشه زندگی سالمتری داشته باشن و کمتر مریض شن. ممکنه این جمله رو از افراد فقیر بشنوی که طرف پولداره اصلا آرامش نداره و همش مریضه. چه فایده پول داشته باشی ولی نتونی استفاده کنی. در حالی که باید گفت مریضی برای همه افراد هست. البته یک جمله از زبان دارن هاردی هست که می گوید موفقیت باید در تمام مراحل زندگی باشد نه در یک جهت. برای مثال کسی که پولداره باید سعی کنه سالم تر زندگی کنه، بخشنده باشه، ارتباطات بهتری داشته باشه و ….

11- افراد فقیر در سرمایه گذاری ها پولشان را مدیریت نمی کنند و پول خودشون را تحت کنترل ندارند. فرضا اگه پولی را طی چند سال پس انداز کرده اند در اختیار افراد دیگر قرار می دهند تا برایشان کار کند و یا در سرمایه گذاری های بلند مدتی شرکت می کنند که عاقبت خوشی ندارد. افراد ثروتمند دارای برنامه های کوتاه مدت، بلند مدت و میان مدت هستند ولی افراد فقیر جامعه معمولا روی یک نوع از سرمایه گذاری تمرکز دارند و در آن سرمایه گذاری هم کنترل پولشان دست خودشان نیست.

12- افراد ثروتمند جامعه علی رغم ترس فراوانی که ممکن است در یک کار داشته باشند آن کار را تا تهش ادامه می دهند اما افراد فقیر جامعه ترسشان همان اول آنها را متوقف می کند. برای مثال در خیلی از کسب و کارها افراد ثروتمند جامعه کار را ادامه می دهند و هر جا به مشکل قانونی خوردند تازه سعی می کنن مشکل را حل کنند اما افراد فقیر جامعه از همان اول روی ترس و مشکل تمرکز دارند.

پاسخ دهید