سایز پست ها در اینستاگرام

سایز پست ها در اینستاگرام

سایز پست ها در اینستاگرام می تواند متغیر باشد چرا؟ برای این که دارای سه نوع تصویر هستیم که می توانیم از آنها برای پست ها استفاده کنیم.

  • تصاویر مربعی
  • تصاویر عمودی (بالا به پایین)
  • تصاویر افقی (راست به چپ)

البته منظور از تصاویر عمودی این است که این تصاویر ارتفاع بیشتری نسبت به عرض دارند و برای تصاویر افقی مقدار عرض بیشتر از ارتفاع است.

در ابتدا بیاییم از مفهوم پیکسل صحبت کنیم. چون کیفیت تصاویر معمولا براساس پیکسل سنجیده می شود. در نرم افزارهایی مثل فتوشاپ برای تصاویر هم از پیکسل و هم از سانتی متر استفاده می شود و در نرم افزاری مثل پاورپوینت از سانتیمتر استفاده می شود. هر سانتیمتر برابر با تقریبا 38 پیکسل (37.94) است. بنابراین مقدار سانتیمتر به شما کمک می کند که ابعاد واقعی تصویر خود را اگر به پیکسل هست بهتر بدانید. برای مثال اگر اندازه تصاویر برابر با 1920 در 1080 پیکسل هست خیلی راحت می توانید ابعاد آن 50.5 در 28.4 سانتیمتر می شود که می توانید با ابزارهای مختلفی مثل خود فتوشاپ مقدار پیکسل را کم کرد و یا با ابزارهای دیگر حجم عکس را کم کرد تا برای صفحات وب مناسب شود، اما روی صحبت ما برای اینستاگرام می باشد.

برای تصاویر مربعی

برای تصاویر مربعی ابعاد 600 در 600 پیکسل کفایت می کند و البته تا مقدار 1080 در 1080 پیکسل هم می توانید استفاده کنید ولی برای صفحات بزرگتر اسکرین مثل تبلت و لپتاپ رزولیشن 1080 در 1080 خوب است.

اگر تصاویر در حالت افقی قرار گیرند ابعاد به صورت 1080در 566 پیکسل نشان داده می‌شوند.

در حالت عمودی نیز تصاویر ابعادی برابر با 1080 پیکسل در 1350 پیکسل دارند.

البته دونستن این سایزها برای مردم عادی شاید زیاد ضروری نباشه ولی برای طراحان و کسانی که صفحات بیزینسی و حرفه ای دارند خالی از لطف نیست. برای مثال شما می توانید ویدئویی که از گوشی خود گرفته را خیلی راحت در اینستاگرام انتشار دهید اما وقتی که با برنامه های ویرایشی کار می کنید کمی داستان فرق می کند و گاهی مجبور می شوید، ویدئو را چندین بار ویرایش کرده تا سایز دلخواه دستتان بیاید.

برای عکس پروفایل شما هم سایز استاندارد 110 در 110 پیکسل می باشد و به صورت یک دایره در نظر می گیرد.

پاسخ دهید