استراتژی خرید از صف فروش

استراتژی خرید از صف فروش

 

خرید از صف فروش نیازمند تمرین و مهارت هست و همیشه ممکن است جواب ندهد اما نکته ای که لازم است به آن اشاره کنیم، این است که اکثر افراد تمایل دارن وقتی یک سهم صف خرید می شوند بدنبال اون سهم وارد صف خرید می شوند.

حال اگر آن سهم در صف خرید به آنها رسید خب در پایان معاملات آن روز در صورتی که صف خرید پابرجا بماند و قیمت پایانی هم همان قیمت صف خرید باشد آن شخص یک و نیم در صد در ضرر هست و به امید فردا می ماند تا از ضرر خارج شده و به سود برسد.

همچنین گاهی اوقات ممکن است در صف خرید به ما سهم نرسد و شاید استراتژی خرید از صف خرید در کل جالب نباشد و برای همه سهم ها جواب ندهد.

آیا روش بهتری پس وجود دارد؟؟

اما در این بخش می خواهیم استراتژی خرید از صف فروش را توضیح دهیم :

لازم به ذکر است که همیشه می شنویم که در جهت موافق روند ترید و معامله بکنید. خیلی اوقات افراد صبر می کنند تا سهم وارد روند صعودی شوند بعد وارد موقعیت خرید می شوند. اما گاهی می توان از رفتار سهامداران نقاط برگشت روند را پیش بینی کرد.

  • برای مثال می توان با رعایت چند نکته از صف فروش هم خرید انجام داد.
  • برای این کار بهتر است در اوایل بازار ساعت 9:10 تا 9:30 دقیقه بازار را کامل رصد کنید و فیلتر سهم های صف فروش را بررسی کنید.
  • صف فروشی که در حال جمع شدن است و حجم خوبی خورده است و دارای نسبت نزدیک به میانگین حجم ماهانه باشد می تواند گزینه خوبی برای بررسی باشد و نشان می دهد که افرادی دارند سهم را جمع می کنند و نشانه های بازگشت روند است، حالا یا سهم در نقطه حمایت هست و یا خبری در ارتباط با سهم رخ داده است و یا عده ای قصد بالا بردن سهم را دارند.

بگذارین با یک مثال آن را بررسی کنیم…

اطلاعات نماد دبالک را در عکس زیر مشاهده می فرمایید که در تاریخ نهم تیرماه نود و هشت در پیش گشایش با اردر های فروش در همان ابتدا مواجه شده است و متعاقب آن سهامداران هم فکر می کردند که امروز هم سهم مجددا صف فروش است و آنها هم در پیش گشایش سهم خود را در صف فروش قرار می دهند.

حال بعد از ساعت 9 مرتب صفهای فروش را چک می کنیم مشاهده می کنیم که صف فروش این نماد هنوز برقرار است اما افرادی هستند که در صف فروش خرید می کنند و تقریبا طی فقط نیم ساعت از صف فروش حجمی برابر با میانگین حجم ماهانه خرید شده است و این جا هست که به ما می گوید این صف فروش ادامه دار نیست و یا افرادی سعی دارند از فرصت ادامه کنند و سهم را در ارزان ترین قیمت به دست آورند. شکل زیر 33 دقیقه بعد از ساعت 9 را نشان می دهد که سهم حجم قابل توجهی نسبت به میانگین حجم ماهانه خورده است.

در ادامه همان روز سهم با صف خرید مواجه می شود و حجم زیادی در آن روز معاملاتی می خورد و روند صعودی سهم در روزهای بعدی ادامه می یابد. پس خوبی خرید از صفهای فروش این است که در صورت انتخاب درست می تواند در همان روز برای شما سود خوبی به همراه بیاورد.

پاسخ دهید