سایز استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام دارای روزانه 400 میلیون کاربر فعال است که می توان گفت تقریبا یک سوم این استوری ها مربوط به تبلیغات کسب و کارهای افراد است و مابقی مربوط به پیج های شخصی است که از اتفاقات روزمره خودشان استوری قرار می دهند.

بنابراین می بینید که روزانه بالغ بر 130 میلیون پست استوری مربوط به کسب و کارهای تجاری منتشر می شود (اعداد در طول زمان تغییر می کند و مربوط به زمان انتشار مقاله است).

پس با توجه به کاربر روزانه و دایره تاثیرگذار این شبکه اجتماعی مهم لازم است که برای استوری در اینستاگرام خود برنامه جدی داشته باشیم. روی سخن ما با کسانی هست که پیج آنها پیج بیزینسی است و قصدشان این است که از اینستاگرام پول در بیاورند.

استوری اینستاگرام به افراد این اجازه را می دهد که محتوای متوالی خود را در هر زمان انتشار دهند ولی در عرض 24 ساعت این استوری ها پاک می شوند. محتوای استوری می تواند عکس یا ویدئو باشد و حداکثر زمان ویدئو در حال حاضر برای هر تیکه از استوری 15 ثانیه است.

درست است که استوری ها بعد از 24 ساعت پاک می شوند اما این حالت وجود دارد که شما اگر از یک استوری به دفعات قرار است استفاده کنید آن استوری را در هایلایت قرار می دهید. فرض کنید که شما یک تخفیف برای بخشی از محصولات خود در نظر گرفته اید و حالا قصد دارید این تخفیف را برای یک ماه در نظر بگیرید بهترین راه هایلایت کردن آن است تا در صفحه اصلی پیج شما نمایش داده شود.

مطلبی که هست شما لازم نیست کمی در استوری های خود سخت گیری کنید. برای مثال می توانید فی البداهه از رویدادهای عمومی و تخصصی که شرکت می کنید تصاویر تهیه کنید و یا هنگامی که به یک سفر می روید عکسی در استوری قرار می دهید و به این صورت این اجازه را به فالوورهای خود می دهید که شما را در همه حال دنبال کنند. یک روش جذاب برای این که مخاطبین استوری های شما را دنبال کنند این است که در هر تیکه از استوری مخاطب را تشویق کنید برای دیدن استوری بعدی. این خودش بهترین حالت برای ایجاد خلاقیت است.

تعداد بازدید افراد در استوری اینستاگرام خودش یک برگ برنده برای شما است. برای مثال برای افرادی که اینفلوئنسر هستند استوری حکم یک ابزار قوی هست. افرادی که شاید قبل از اینستاگرام معروف نبوده اند اما به سبب اینستاگرام موفقیت های بی شماری کسب کرده اند و الان برخی از افراد برای شرکت در یک کلیپ تبلیغاتی مبالغ هنگفتی دستمزد می گیرند.

همچنین لازم است که شما برای خودتان در ابتدای راه اندازی پیج بیزینسی یک استراتژی داشته باشید. مشخص کنید که کسب و کار شما در چه حوزه ای هست. 100 نفر از افرادی که در حوزه کسب و کار شما هستند را با استفاده از هشتگ ها در اینستاگرام بررسی کنید و مزایا و معایب هر پیج را از دید خودتان برررسی کنید و آنها را در یک دفتر کامل یادداشت کنید. این کار دید وسیعی به شما می دهد. البته در دوره کسب در آمد از اینستاگرام به تمامی این استراتژی ها خواهیم پرداخت. خب برویم به اصب مطلب … 

لازم است بدانید که بالغ بر 60 درصد استوری ها در پیج های بیزینسی شما را به یک صفحه خرید، یک وبسایت، یک وبلاگ، یک نوشته و یا شبکه اجتماعی شخص دیگر لینک می دهند.

البته لازم است یادآور شویم که برای قرار دادن لینک یک وبسایت و وبلاگ شما نیاز دارید که حتما بالای 10000 فالوور داشته باشید.

اما سوالی که مطرح می شود خیلی از این استوری هایی که متصل به صفحه خرید هستند به خرید نمی انجامند. پیج های زیادی دیده ایم که بالغ بر 100 هزار فالوور داشته اند و هنوز نتوانسته اند به درآمد زایی برسند و پیج هایی هم فالوور کمی داشته اند اما فروش بی نظیری را تجربه می کنند. علت چیست؟ در این بخش قصد نداریم مطلب را منحرف کنیم و به بحث فالوور واقعی و فیک، کیفیت محتوا و … بپردازیم. هدف این است که ساختار منظمی برای استوری های خود در نظر بگیریم.

دیده ایم که در بسیاری از پیج ها عکسی را از اینترنت پیدا کرده و با کمی تغییر آن را در استوری قرار می دهند و وقتی این پیج در استوری قرار می گیرد مشاهده می کنید که بخش هایی از بالا و پایین تصویر در استوری خالی است و اصلا آن عکس برای استوری مناسب نبوده و طبیعتا نمی تواند کسی را جذب کند که بر روی لینک موجود بر روی استوری کلیک کنند. بنابراین سعی کنید که به یک سبک محتوای منظم و استاندارد در استوری خود پایبند باشید.

قالبهای آماده فراوانی در اینترنت برای سایز استوری اینستاگرام وجود دارد که شما می توانید از آنها استفاده کنید. براساس همان قالب ها پیش بروید و مطمئن باشید که نتیجه بهتری خواهید گرفت. تصاویر زیر برخی قالبهای آماده را نشان می دهد که از سایت freepik.com دریافت شده اند.

سایز استوری اینستاگرام

در حال حاضر مشکلی که وجود دارد سایز و ابعاد گوشی ها هست که هر گوشی دست مردم ابعاد متفاوتی دارد بنابراین داشتن ابعاد استاندارد برای استوری می تواند دشوار باشد. در استوری می توان هر سه حالت عکس که شامل مربعی، عمودی و افقی است قرار داد. اما بهترین حالت برای سایز استوری اینستاگرام همان عکس های عمودی (Portrait) که از بالا به پایین است می باشد. اگر از فتوشاپ استفاده می کنید پیکسل معادل خودتان را روی 1920 در 1080 استفاده کنید که نسبت عکس 16 به 9 می شود. همچنین در پاورپوینت هم می توانید براساس سانتی متر و حالت عکس عمودی ابعاد را براساس 16 به 9 تنظیم نمایید. البته نرم افزارهای دیگری هم هستند. شکل زیر تنظیم ابعاد مورد نظر برای استوری در اینستاگرام را نشان می دهد.

پاسخ دهید