قدرت سرمایه گذاری های موفق

قدرت سرمایه گذاری های موفق

در سرمایه گذاری ها دارای 4 دسته هستیم.

  • تجارت
  • املاک
  • بورس
  • کالا

یکی از دلایلی که مردم از سرمایه گذاری های خودشون نتایج ضعیفی می گیرند این هست که اون ها معمولا در یک دسته سرمایه گذاری می کنن. افراد موفق جامعه معمولا در دو یا سه و حتی 4 دسته سرمایه گذاری می کنند.

در دنیای امروز مردم سرمایه گذاری در بورس را به سرمایه گذاری در املاک ترجیح می دهند. علت چیست؟ دلیل اصلی آن می تونه این باشه که مردم ترجیح میدن کار ساده تر رو اغلب انجام بدن. سرمایه گذاری در بورس به دلیل ورود و خروج آسان از آن محبوب تر هست و از طرفی سرمایه گذاری در تجارت و املاک نیازمند مهارتهای مدیریتی بیشتری هست و یک سرمایه گذار بورس نیازی به مهارتهای مدیریتی کمتری نیاز دارد.

اما سرمایه گذاری در بورس نیازمند یک مثال است. شما وقتی رانندگی می کنید کنترل کامل روی فرمان، گاز و ترمز دارید. اما با سرمایه گذاری در بورس شما کنترل سرمایه گذاری خود را به افراد غریبه می دهید و انتظار دارید که آنها بهتر از شما رانندگی کنند.

از دست دادن کنترل امور مالی بسیار خطرناک است اما اگر رانندگی بلد نیستید بهترین کار این است که فرمان را به بقیه بدهیم.

برای یک سرمایه گذاری با تفکر حرفه ای کمی سخت است که بدون داشتن مدیریت فعال، کنترل تجارتش را از دست بدهد. اما تجارت و املاک برای افرادی که مهارت مدیریتی دارند بهترین سرمایه گذاری است و اگر کسی فاقد مهارت مدیریتی باشد سرمایه گذاری املاک و تجارت برایش عذاب آور است.

می توان گفت که خرید سهام و سرمایه گذاری در بورس مثل غذاهای نیمه آماده در هایپرمارکت ها هست که فقط کافی است آنها را گرم کنید و استفاده کنید. بورس به خاطر قابلیت تبدیل شدن سریع به پول و ورود و خروج آسان اغلب مورد توجه است و در مورد املاک و تجارت غالبا ورود و خروج از آن دشوار، سخت و طاقت فرسا است. برای مثال هنگامی که شما در یک شغلی هستید و سپس پس از مدتی می خواهید آن شغل را ادامه ندهید کلی مشکلات دارید که باید به مالک فرضا از مدت اطلاع دهید. اجناسی که در مغازه هست چه داستانی باید برایشان تعریف کنید و …

به دلیل ارزش طولانی مدت املاک و تجارت خیلی ها از جمله رابرت کیوساکی روی املاک و تجارت سرمایه گذاری کرده است.

پدر پولدار رابرت کیوساکی، خرید سهام را مثل دوران نامزدی و قبل از ازدواج می دانست که اگر شما به دیدن هم می روید (سهام می خرید) و بعد از خوردن شام و سینما اگر از هم خوشتان نیامد دیگر ادامه نمی دهید (سهام می فروشید).

خرید املاک را معادل ازدواج کردن می دانست که شما از قبل کلی تحقیق راجع به ملک مد نظر خودتان می  کنید (تحقیق قبل از ازدواج) سپس وقتی ملک مد نظر را پیدا کردید (یافتن مورد برای ازدواج) در یک املاک ملک را می خرید (در یک تالار ازدواج می کنید). حال اگر شما، ملکتان را مناسب هم نبینید ازدواج برای شما یک کابوس است و طلاق برای شما دردسر ساز است.

پدر پولدار برای تجارت تعبیر دیگری داشت و می گفت اولین چیز برای سرمایه گذاری باید تجارت باشد و به واسطه تجارت است که شما می توانید در بورس، املاک و کالا سرمایه گذاری کنید و معمولا از لفظ این استفاده می کرد که تجارت مثل ازدواج و صاحب فرزند شدن است که نسبت به بقیه سرمایه گذاری مشکل تر و نیازمند استرس بیشتری است. یکی از مزیتهای بالای بازی گردش پول رابرت کیوساکی این است که شما در این بازی با هر 4 دسته سرمایه گذاری بیشتر آشنا می شوید.

پاسخ دهید