چه چیزی بازاریابی محسوب می شود

چه چیزی بازاریابی محسوب می شود.

سوالی که خیلی مهم است این می باشد که چه چیزی بازاریابی محسوب می شود. در ابتدا مهم است که بدانیم بازاریابی چیست.

بازاریابی یک رابطه ارزشمند میان شما و خریدان کالا و خدمات شما است.

اما این که این رابطه چطور شروع می شود. می تواند از طریق آنلاین، تماس تلفنی، مراجعه حضوری، دیدن آگهی های تبلیغاتی شما و …شکل می گیرد و شما باید این رابطه را از زمانی که مشتری شما را می شناسد ادامه دهید.

در این مقاله قصد این است که به مفهوم نوعی از بازاریابی به نام بازاریابی چریکی و اهمیت آن پرداخته شود.

در واقع بازاریابی از لحظه ای که شما قصد دارید خدمت یا محصولی را برای فروش به افراد دیگر ارائه دهید شروع می شود و در ادامه باید جوابگوی پرسش های دیگران باشید تا فرآیند به خرید انجام شود.

 اما بیاییم با مفهومی به نام بازاریابی چریکی آشنا شویم. مطالب این مقاله با کمی تغیییر مربوط به کتاب بازاریابی چریکی جی کنراد لوینسون است.

بازاریابی پارتیزانی یا بازاریابی چریکی(Guerrilla Marketing)  یک استراتژی تبلیغاتی نا متعارف است که سعی می ‌کند با حداقل هزینه مالی، بیشترین بازخورد را داشته باشد. آنقدر کم هزینه که از بازاریابی چریکی به عنوان بازاریابی بدون هزینه مالی نیز نام برده می‌شود. چون از شما دعوت می‌کند که وقت، انرژی و تخیل خود را صرف تبلیغات کنید و فقط با پول به دنبال جذب مخاطب نباشید.

هدف بازاریابی چریکی جذب مخاطب از طریق انجام کارهایی که آنها را شگفت زده، متعجب و … کند و تعداد زیادی از افراد جامعه آن را ببینند یا راجبش بشنوند، می باشد.

دو بخش مهم بازاریابی چریکی 

اول اینکه باید در بازاریابی چریکی براساس یک طرح ساده عمل کنید که همه بتوانند آن را انجام دهند.

دوم این که همه افراد قادر نیستند به یک برنامه بازاریابی عمل کنند و متعهد بودن به برنامه بسیار مهم است. بیشتر افراد انتظار پاسخ های سریع دارند که محقق نمی شود. دنبال نتایج فوری هستند که میسر نمی شود. در ابتدا به فکر سود بالا هستند که امکان پذیر نیست. در نتیجه طرح خود را رها کرده و یقین حاصل می کنند که آن طرح اجرا نخواهد شد و از بازاریابی گله مند می شوند که برای آنها موثر نیست. در واقع باید گفت که بازاریابی برای همه افراد موثر است به شرط این که براساس اصول صورت پذیرد.

بازاریابی بدون طرح و داشتن یک برنامه منسجم مثل جنگیدن تحت امر فرماندهی است که دستور آتش را صادر می کند و سپس پس از فرمان آتش می گوید هدف گیری کنید. بنابراین باید گفت که بازاریابی دارای یک روند و جریان است و نه یک رویداد و اتفاق.

یک بازاریاب چریک باید بداند که امروزه بازاریابی یعنی نشان دادن حقیقت به طریقه جذاب است چیزی که در گذشته فعالیت های بازاریابی شامل حقیقت نبودند.

خیلی از بازاریاب ها چون در کارشان تشویق نمی شوند فکر می کنند که بازاریابی آنها موثر نیست و دارای ضعف است. باید گفت که بازاریابی به ندرت در کوتاه مدت موثر خواهد بود اگر شما خواهنان نتایج آنی و فوری هستید بهتر است به کشاورزی بپردازید. اغلب اوقات کشاورزی سریع تر از بازاریابی به نتیجه می رسد. اما حتی بهترین کشاورزان هم نمی توانند روند کاشت، داشت و برداشت را با عجله انجام دهند.

بازاریابی چریکی همواره و در نهایت موثر واقع خواهد شد ولی به ندرت بلافاصله موثر است. بنابراین تاجرانی که تمام عوامل موفقیت را دارا هستند به جز صبر در این کار موفق نمی شوند.

یکی از تعریف های متفاوت برای بازاریابی است که :

این یک شانس بزرگ برای شما است که به مشتریان احتمالی خودتان آموزش دهید که چطور می توانند به اهداف خودشان برسند. این اهداف می تواند شامل کسب درآمد بیشتر، رشد کسب و کارشان، کاهش وزن و یک ازدواج موفق و… است. در واقع بازاریابی شانس شما هست که به آنها نشان دهید چگونه به رویاهای خودشان برسند.  در عصر اطلاعات شما باید با دادن اطلاعات رایگان خودتان را به مشتریان به عنوان یک متخصص معرفی کنید و سپس کمکشان کنید تا به اهداف خود برسند.

موفقیت بازاریابی شما ممکن است به محصولات یا خدماتی که پیشنهاد می دهید بستگی داشته باشد. شما کافی است خودتان را حلال مشکلات مشتریان خود معرفی کنید هر چقدر هم این کار بکشد. در واقع زمانی که شما به این صورت عمل کنید در مسیر تبدیل به یک بازاریاب چریکی خوب هستید.

یکی دیگر از راههای جذب مشتری نظم و ترتیب داشتن است. مشتری شما به ظاهر شما و کسب و کارتان خیلی حواسش هست. در واقع نظم و ترتیب آن چیزی نیست که در صبح شنبه ها اتفاق می افتند. نظم و ترتیب چیزی است که در هر ثانیه باید ادامه داشته باشد. اگر افراد ببینند که محوطه ساختمان شما نامنظم و کثیف است گمان می کنند که مسیر کسب و کار شما نیز اینگونه نامرتب و بی دقت است و اگر محوطه ساختمان شما منظم و تمیز باشد آنها مسیر کسب و کار شما را نیز منظم و مرتب می پندارند.

به نظر شما چرا افراد زیادی مشتری پر و پا قرص مک دونالد هستند؟

1-  دستشویی های تمیز

2-  سیب زمینی سرخ شده

جالب است همبرگرها در این سوال اصلا به حساب نمی آیند. مدیران اجرایی مک دونالد می دانند که دستشویی های تمیز یک سلاح و ترفند رایگان بازاریابی است و بسیاری از مردم بر اساس تمیزی یا شلختگی محوطه ساختمان رستوران تصمیم به خرید می گیرند.

1 نظر

پاسخ دهید